Yaşar Üniversitesi Hakkında
Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü 20 binadan oluşmaktadır. Öğrencilerimizin kullanımına sunulan, uzmanlık alanlarına göre birçok laboratuvar, stüdyo ve genel kullanım alanları bulunmaktadır.

Bilgisayar laboratuvarı
Cad-cam laboratuvarı
Ergonomi laboratuvarı
Dil laboratuvarı
Elektronik laboratuvarı
Fotoğraf stüdyosu
Dans stüdyosu
Film stüdyosu
Radyo stüdyosu
Müzik stüdyoları
Konferans salonu
Cep sineması
Mahkeme salonu
Spor salonu
Fitness salonu
Strateji oyunları odası,
Resim ve grafik atölyeleri
Açık hava amfisi
Mimarlık atölyesi

En son teknolojiyle donanmış yaşam alanı.

Öğrencilerimize sunulan öğrenci kartları ile öğrencilerimiz giriş-çıkış, kütüphane ve yemek hizmeti gibi olanaklardan faydalanmaktadırlar. Kablosuz internet ağı; internet erişimini Kampüs'ün her noktasından yüksek kapasite ile sağlar. Kampüs içinde belge dolaşımı, resmi belgeler de dahil olmak üzere online gerçekleşir. Gerekmedikçe kağıt kullanılmayan kampüsümüzde duyurular, kampüs içinde belirli noktalarda yer alan digital duyuru ekranından düzenli olarak yapılmaktadır.
Barınma

2010-2011 öğretim yılında faaliyete geçmiş olan Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurdu 8'er katlı 2 bloktan oluşup yaklaşık 400 öğrenciye hizmet vermektedir. Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş olan öğrenci yurdu, banyo hariç 17 m2 lik çift kişilik ve 21 m2 lik 3 kişilik oda alternatifleri ile üniversitemizi tercih eden öğrencilere, eğitimleri süresince, güvenli, huzurlu, yenilikçi, eğlenceli ve rahat bir ortam sunmaktadır. (Detaylı bilgi için http://yurt.yasar.edu.tr)

Öğrenci Toplulukları

Yaşar Üniversitesi Öğrenci Toplulukları, öğrencilerimizin kişisel ve mesleki anlamda ilerlemelerine katkıda bulunurken, hobilerini gerçekleştirerek, sosyal ortamlarda daha katılımcı olmalarını sağlamaktadır. Yıl boyunca faaliyetlerini sürdüren Öğrenci Toplulukları ile üniversite öğrencilerimizin iş yaşamına hazırlanma sürecinde bilgi donanımının ve sosyal yönlerinin gelişmesi amaçlanmaktadır. Yaşar Üniversitesi öğrencileri, üniversitenin sanat ve proje temelli eğitim anlayışı sonucunda çevreye ve yaşama duyarlı, araştıran, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket edebilen, bilimin tek rehber olduğuna inanmış, yaratıcı Türk aydınları olarak mezun olmaktadır.Bu kapsamda öğrencilerimize oldukça geniş bir yelpazede, ilgi alanlarına göre seçim yapma olanağı sunulmaktadır. Mesleklerine ve özel ilgi alanlarına yönelik birçok öğrenci topluluğu bulunmaktadır ve öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda yenileri eklenebilmektedir.


Her akademik yılın başında düzenlenen farklı oryantasyon programlarıyla; hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için üniversite kültürü, 1.sınıf öğrencilerimiz için akademik yaşamın tanıtılması ve sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikleri benimsetmek hedeflenmektedir.

Sosyal Etkinlikler

Yıl boyunca kampüs içinde ve dışında gerçekleştirilen çok sayıda etkinlik ile öğrenciler, akademik eğitimin yanısıra sosyal olarak da kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadırlar. Bu kapsamda konferans salonunda tüm fakülteler ve birimler çok sayıda konferans, panel, söyleşi, sergi ve konserler düzenlemektedir. Medyatik isimlerin konuşma yaptığı konferansların yanısıra sektör sorunlarına yönelik sempozyum ve panellerin de düzenlendiği Yaşar Üniversitesi her yıl yabancı konukların da katıldığı uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktadır.
Okul Yetkilisine Sor
 
Yaşar Üniversitesi
Üniversite Caddesi No:37-39 Bornova, İZMİR
 
02324115000
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Yaşar Üniversitesi
Üniversite Caddesi No:37-39 Bornova, İZMİR
 
02324115000
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)