İzmir Ekonomi Üniversitesi Hakkında
İzmir Ekonomi Üniversitesi, T.C. Anayasası, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda "İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı" tarafından kurulan Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, katılımcı, yaratıcı ve girişimci bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite 2001 yılında öğretime başlamış olup, hem İzmir hem de Ege Bölgesi'nin ilk vakıf üniversitesidir.

Üniversitede, 8 Fakülte, 2 Yüksekokul, 3 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü, 9 Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunmaktadır.

Bu akademik birimlerde 25 ayrı programda ön lisans, 36 ayrı programda lisans öğretimi, 38 ayrı programda yüksek lisans öğretimi ve 9 ayrı programda doktora öğretimi sürdürülmektedir.

Lisans öğretim programlarından dördü ABD-(SUNY) New York Eyalet Üniversitesi ile müşterek yürütülen çift diploma programlarıdır.

“Mutfak Sanatları ve Yönetimi” ve “Moda ve Tekstil Tasarımı” bölümlerine ön kayıt ile diğer lisans ve ön lisans programlarına merkezi sistem (ÖSYM tarafından yerleştirilen) ile öğrenci kabul edilmektedir.

Haziran 2016 itibari ile 26 ülkede 169 üniversite ile ERASMUS anlaşmamız, 38 üniversite ile akademik işbirliği protokolümüz bulunmaktadır.
Okul Yetkilisine Sor
 
İzmir Ekonomi Üniversitesi
Sakarya Caddesi, No:156 35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE
 
02322792525
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
İzmir Ekonomi Üniversitesi
Sakarya Caddesi, No:156 35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE
 
02322792525
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)