YeniOkul Ortaokulu Hakkında
YeniOkul’u, eğitime dair her şeye bir çocuğun gözlerinden bakarak 2013 yılında kurduk: her şeyi merak eden, sürekli soran, sınırsızca hayal eden, kuran-bozan-tekrar kuran, yani “öğrenmek isteyen” bir çocuğun gözlerinden.

YeniOkul’u, çocukta oluşturulacak en önemli tutumun, öğrenmeye devam etme arzusu olduğu bilinciyle kurduk. Çocukta var olan merak duygusunu sürekli besleyen ve her zaman “öğrenen” de olan eğitimci kadromuzla, öğrenme ruhunu canlı tutmak üzere 2013 yılında yola çıktık.

YeniOkul’u kurarken kendimize her gün sorduk ve sormaya devam ediyoruz: Çocuk kimdir ve nasıl öğrenir? Bu temel felsefi sorumuzun yanıtlarını bulabilmek için önce çocukları tüm duyularımızla dinlemeyi öğrendik. Onlara öğrenme sürecinde başrolü verip, çevrenin her unsuruyla dahil olduğu, sorulardan oluşan bir öğrenme ortamı hazırladık.

YeniOkul’u, her bir çocuğa kendini gerçekleştireceği bir eğitim ortamı sunma heyecanıyla kurduk: Çocukların birbirinden farklı zekâ türleri, yetenek ve eğilimleri olduğunu baştan kabul ettik. Onlara, bu farklılıklarıyla var olup kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir eğitim programı ve ortam hazırladık.

YeniOkul’u, herkesin kendini gerçekleştireceği bir aile olmak hayaliyle kurduk: Sadece çocuğun değil, velilerden okulun tüm çalışanlarına herkesin YeniOkul’a kendinden bir şey katacağı, eğitim felsefemizi beraber uygulamaya geçireceğimiz bir okul olalım istedik.

YeniOkul’u, çocukların çocukluklarını da yaşayacakları bir okul olsun diye kurduk: Eğitimin hayata hazırlık olmadığı, içinde oyun da olan hayatın kendisi olduğu fikrini esas aldık.

Biz, bu düşüncelerle kurduğumuz YeniOkul’un eğitim hayatında bir değişim yaratmasının heyecanı içinde, yenilikçi, yaratıcı ve deneyimli bir ekibiz. YeniOkul’un dünyanın en köklü sosyal girişimciler ağı olan Ashoka tarafından Uluslararası Fark Yaratan Okullar ağına Türkiye’den seçilen 3 okuldan birisi olması ( ENKA ve Başka Bir Okul Mümkün ile birlikte) bizlere ilerlediğimiz yolda güç veriyor.

Bu sene hem ilkokulumuzun ilk mezunlarını veriyoruz hem de 2017-18 öğretim yılında orta okulumuzu açarak ilkokul ve ortaokul olarak hizmet vermeye hazırlanıyoruz.
Okul Yetkilisine Sor

Fiziki Donanım

Bilgisayar Laboratuvarı


Aktiviteler

Drama


 
YeniOkul Ortaokulu
Sağlam Fikir Sk. No:17 Esentepe – Şişli
 
02122747030
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
YeniOkul Ortaokulu
Sağlam Fikir Sk. No:17 Esentepe – Şişli
 
02122747030
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)