Çağdaş Öncü Okulları Hakkında
Vizyon

Her öğrencinin kendi başına bir değer olduğunun bilinciyle onların farklılıklarına saygı duyarak bireye göre bir eğitim modeli uygulamak. Nitelikli, çağdaş, ilkeli, modern okulculuk anlayışımızla ülkemize dünya insanı olmaya aday, özgüveni yüksek, İngilizceyi ana dili gibi bilen, mutlu, başarılı, kendiyle barışık, girişken, üretken, çözüm odaklı, çalışkan bireyler kazandırmak; başarımız ile hem Türkiye’de hem de uluslararası ortamda eğitim alanında ses getiren bir eğitim kurumu olmak. İlkokuldan üniversiteye kadar her seviyede eğitim kalitesini yükselterek Bursa’ya ve Türkiye’ye bir artı değer oluşturmak.Kampüsümüz

Okulda geçen zaman bir çocuğun yaşamında çok önemli ve büyük bir yer kaplar. Beslenme, temizlik, sağlık, güvenlik gibi tüm unsurlar çocukların okuldayken kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmelerini ve motive olmalarını sağlamalıdır diye düşünüyoruz.

Bu düşünceden hareketle Çağdaş Öncü Okulları Kampüsü sadece bir okul değil, aynı zamanda hem öğrenciler hem de öğretmenler ve personeller için nitelikli ve kaliteli bir yaşam alanı olarak tasarlandı.

Okulumuz, Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesi Barış Caddesi’nde, 10.500 m² lik bir arsa üzerinde, 13.000 m² kapalı alanla 6.000 m² bahçeli bir yapı olarak Nilüferlileri mütevazı bir beyaz saray edasıyla selamlıyor. Mimarlarımız, kurucularımızın hayallerini adeta somutlaştırdılar. Kurucuların yaşamak ve yaşatmak istedikleri eğitim modeline uygun, her ayrıntısında on yılların eğitim tecrübesi olan; öğrenci, ders, öğretmen, dikkat, konsantrasyon, esneklik, renklilik, ferahlık, rahatlık, evdeymişlik, sıcaklık odaklı yaşam ve öğrenme alanları yarattılar.

66 tane 16 kişilik sınıf, 50 tane 4 kişilik özel ders odası, 350 kişilik lüks konferans salonu, 700 kişilik bembeyaz bir yemekhane, 412 m² kapalı spor salonu, 300 m² yarı olimpik yüzme havuzu, 50’şer m² lik son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlar…

Bunların hepsinin içine, insan sıcaklığını, öğretmen özverisini, eğitime adanmış yılları, Çağdaş Öncü Dershanesi’nin 11 yıllık alın terini, yaşanmışlığını, başarılarını, hüzün ve sevinç gözyaşlarını, bir öğrencinin eğitim koçuna sarılışını koyduk.Özlü söz

“Etkin bir okul ancak öğrencilerin, gerektiği için değil kendileri istediği için çaba göstermelerini ve başkaları tarafından hazırlanan bilgiyi kabul etmek yerine kendi akıllarını kullanarak özgün çalışmalar yapmalarını sağlayabilirse zekâ yasalarının tümüne saygı göstermiş olur.”

Jean PiagetHakkımızda

2004 yılında Bursa Çekirge’de Çağdaş Öncü Dershanesi olarak faaliyetlerimize başladık. Bir binaydık, yetmedi bir bina daha olduk, yetmedi 2 dönüm bahçeli 2000 m² kapalı alan Çağdaş Öncü Dershanesi olduk. Mekânlarımız büyürken biz de büyüdük. Büyümek sorumluluk demekti. “Büyük güç büyük sorumluluk“tu. Tüm Bursa bizi izliyordu. Çalıştık, ürettik; değiştik, değiştirdik; üzüldük, sevindik; düştük, kalktık. Ama hiç şımarmadık. Kurucularımız haftada 60 saat derse girdi. Öğretmenlerimiz gece 11’lerde dersten çıktı. OKS’ler, SBS’ler, TEOG’lar, ÖSS’ler, ÖYS’ler, YGS’ler, LYS’ler gördük. “Gülün adı değişse de değişmedi kokusu.” Hep alnımızın akıyla çıktık sınavlardan. Robertler, Galatasaraylar taçlandırdı başarılarımızı.

Her yıl 15 Boğaziçi, 20 ODTÜ, 30 tıp, 40 hukuk çıkardık. Bazen bir öğrenciye sadece dört işlem öğretebildik, en çok da onun annesi babası teşekkür etti. Bazen omuzlarımızda ağladı sıkıntıyla kuzularımız, bazen de sevinç gözyaşlarıyla ıslandı üstümüz başımız. Hep doğru bildiğimizi yaptık. Eğitim yaptık, öğretim yaptık ama güzel yaptık bunları. Bize de yakıştı Bursa’ya da. İhtiyar Bursa en iyisini hak ediyor dedik. Bursalılar anladı bizi; sevdi, takdir etti.

5000 öğrenciyi en iyi liselere, en iyi üniversitelere yerleştirdik. Arkamıza baktığımızda koca bir 11 yıl geçmişti. E artık okul olalım dedik. Biz olmazsak kim olacaktı? Velilerimiz, sevenlerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz zaten bize hep “E artık okul olun!” derdi. Okulculuğun da en iyisini yaparız biz. Çünkü inandığımız eğitim değerleri var. İlkelerimiz var bizim. Aynı kadromuz, aynı disiplinimiz, aynı takibimiz var. Hem sonra üniversitelerimizden mezun olan 300 doktorumuz, 400 avukatımız, 1000 mühendisimiz, işletmecimiz, öğretmenimiz var bizim. Yıllardır bize dua eden velilerimiz var.

Eğitimciyiz biz, başka iş bilmeyiz. 13.000 m² kapalı alanlı, 6 dönüm bahçeli bir okulumuz var. Binamız, adımız değişti ama biz hiç değişmedik. Çağdaş Öncü Dershanesiydik, Çağdaş Öncü Okulları olduk. Ne der bir bilge “Tırtılın hayatın sonu dediğine usta kelebek der”.
Okul Yetkilisine Sor

Fiziki Donanım

Oyun Parkı
Bahçe
Açık Basketbol Sahası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Bilgisayar Laboratuvarı
Fen ve İnovasyon Laboratuvarı
Kimya Laboratuvarı
Fizik Laboratuvarı
Biyoloji Laboratuvarı
Bilişim Sistemleri Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Yabancı Dil Dersliği
Kütüphane
Açık Voleybol Sahası
Kantin


Aktiviteler

Jimnastik
Yüzme
Satranç
Mental Aritmetik
Zeka Oyunları
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
Gezi
Görsel Sanatlar
Drama
Futbol
Halkoyunları


 
Çağdaş Öncü Okulları
19 Mayıs Mahallesi Özlüce / BURSA
 
02242323400
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Çağdaş Öncü Okulları
19 Mayıs Mahallesi Özlüce / BURSA
 
02242323400
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)