Akademi Ortaokulu Hakkında
Öğrenciyi merkeze alan, yaratıcılığını ön plana çıkararak gerek akademik gerekse sanatsal ve sportif anlamda kendini ifade etme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen eğitim - öğretim programımız; disiplinler arası çalışmalarla öğrencilerin araştırma, sorgulama ve bağlantı kurma yöntemleri ile daha kalıcı öğrenmelerini amaçlamaktadır. Okulumuzda dersler, öğrencilerin farklı öğrenme biçimlerini göz önünde bulundurarak, her öğrenme biçimine uygun etkinliklerle desteklenerek işlenmektedir.

Öğrencilerimizin küçük yaşlardan başlayarak öncelikle kendi dilini ve bununla birlikte başka bir yabancı dili iyi bir şekilde öğrenerek kendilerini yaş düzeylerine uygun olarak yazılı ve sözlü ifade edebilmeleri amaçlanmaktadır. Okumak, bu anlamda en önemsediğimiz konulardan biridir. "Yaşayarak öğrenme" felsefesi doğrultusunda, öğrencilerimiz ile birlikte, okulumuzdaki her birimin katılımıyla "Okuma Saatleri" düzenlenmektedir.

Türkçe ve İngilizcenin yanında, okulumuzda, ikinci bir yabancı dil eğitimi uygulanmaktadır. Dillerin sadece konuşarak anlaşmayı sağlamak dışında evrensel bir yapısı olduğuna inanan okulumuz, öğrencilerimizin müzik, görsel sanatlar, dans ve tiyatro gibi evrensel dillerde de kendilerini ifade edebilmeleri adına gerekli ortamı oluşturmaktadır.

Ayrıca kapalı yüzme havuzumuz ve spor salonumuzun imkânları kullanılarak, öğrencilerin yaş düzeylerine uygun fiziksel gelişimlerini destekleyici yüzme, jimnastik, atletizm, voleybol, basketbol vb. bireysel sporlar ve takım sporları ile tanışmaları ve kendilerine uygun olan spor dalını yaşam biçimi haline dönüştürmeleri için gerekli çalışmalar yürütülmektedir.

Öğrenciler, öğretmenin ve/veya öğrencinin talebi üzerine, ihtiyaç duyulan derslerden bireysel ya da grup çalışması şeklinde düzenlenen etüt çalışmaları ile desteklenmektedir. Ayrıca SBS'ye yönelik etüt çalışmaları da düzenlenmektedir.

Öğrencilerimiz, test tekniğini de öğrenmeleri ve sınav kaygısını, yaşayarak aşmaları adına ayda bir uygulanan deneme sınavına girmektedirler.
Okul Yetkilisine Sor

Fiziki Donanım

Bahçe
Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kimya Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Yabancı Dil Dersliği
Kantin


Aktiviteler

Basketbol
Voleybol
Satranç
Zeka Oyunları
Gezi
Drama
Sosyal Paylaşım Projeleri


 
Akademi Ortaokulu
Cengiz Topel Cad. Evliya Çelebi Sk.Büyükçekmece / İSTANBUL
 
02128827213
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Akademi Ortaokulu
Cengiz Topel Cad. Evliya Çelebi Sk.Büyükçekmece / İSTANBUL
 
02128827213
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)