Özel Bursa Gelişim Temel Lisesi Hakkında
Gelişim'de Eğitim Uygulaması

Gelişim'de Eğitim: Kendinizi gerçekten son derece kaygılı buluyor, sınav kelimesini duyduğunuzda bile irkiliyor, terliyor, telaşlanıyorsanız, güvensizlik ve aşırı yetersizlik duygusu taşıyorsanız, ders çalışmak istemiyorsanız... Çözüm Gelişim'de...

Sınıfların Oluşturulması: Gelişim Okullarında öğrenciler ilk adımlarını Seviye Tespit Sınavları ile atarlar. Bu sınav sonucu ile öğrenciler kendi seviye gruplarına göre sınıflara ayrılır.

Sağlıklı ve Etkin Dersler: Gelişim Okullarında dersler, sağlıklı ortamlarda işlenir. İyi yetişmiş, kendini sürekli yenileyen, üretken, özverili ve deneyimli öğretmenler, konuları "derste öğrenilir" kuralına göre anlatır. Her konu bol miktarda test sorusuyla pekiştirilir,öğrenme düzeyi sınavlarla ölçülür. Eksik konular okul ya da sınıf düzeyinde ek derslerle tamamlanır.

Okul-Veli İşbirliği: Sınav Sonuç Belgesi ve Ara Karne ile öğrencinin durumu analiz edilir. Belli periyotlarla yapılan veli toplantıları ile velinin öğretim sürecine katılması sağlanır. Veliler öğrencinin başarı grafiği ile ilgili olarak sürekli bilgilendirilir ve başarı için ortak çaba harcanır.

Birebirler: Öğrencilerimiz ders sonlarında branş öğretmenleri ile kendilerine ayrılmış süreler içerisinde birebir olarak konu tamamlama, soru çözüm etütleri ve rehberlik çalışmaları yapmaktadırlar.

Rehberlik Servisi: Konularında uzman rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerin uygun çalışma programı oluşturmasında yardımcı olmakta, onları takip etmekte ve dershane, öğrenci, aile koordinasyonu sağlamaktadır. "Sistemli çalışma ve doğru tercih sizi başarıya ulaştıracak en kısa yoldur." ilkesinden yola çıkarak bireyi tanımak, onu kendisine tanıtmak, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, kapasitesini geliştirmesi, çevresi ile dengeli ve sağlıklı bir şekilde uyum sağlaması ve böylece kendini geliştirmesi için uzman kişilerce bireye sistemli, bilimsel ve profesyonel yardım verilmektedir. Bu da bireyin kuvvetli ve zayıf yanlarını görmesini, kendisini çok yönlü tanımasını sağlar. Kendisini iyi tanıyan birey sorunlarının farkındadır ve onları çözmek için güç sarf eder.

Devam-Devamsızlık: Gelişim Okullarında öğrencimizin derse devamlılığına büyük önem vermekteyiz. Öğrencimizin derse geç kalma durumunda bile velilerimiz aynı gün içerisinde sınıf öğretmeni tarafından aranmaktadır.

Seminerler: Veli semineri, öğrenci sınav sistemi bilgilendirme semineri, motivasyon semineri, ergenlik dönemi semineri, sınav kaygısı semineri...

Teknoloji: Öğrenci ve velilerimiz sınav sonuçlarını en kısa zamanda öğrenirler. Sınav bitiminde velinin cep telefonuna kısa mesaj gönderilerek bilgilendirme yapılır. Ayrıca web sitemizden (www.bursagelisim.com.tr) sınav sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Sosyal Aktivitelerimiz: Üniversite gezileri, okul gezileri, bilgi yarışması, piknik, sinema, tiyatro, show programları, futbol turnuvası, basketbol turnuvası, yıl sonu eğlenceleri düzenlenmektedir.
Okul Yetkilisine Sor
 
Özel Bursa Gelişim Temel Lisesi
Reyhanlı Mah. Haşim İşcan Cad. Safranlık Çıkmazı No:4 Osmangazi / Bursa
 
02242230057
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Özel Bursa Gelişim Temel Lisesi
Reyhanlı Mah. Haşim İşcan Cad. Safranlık Çıkmazı No:4 Osmangazi / Bursa
 
02242230057
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)