Balkanlar Koleji Pendik Anadolu Lisesi Hakkında
Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi 2012-2013 öğretim yılında “Eğitimde Fark Yaratma” iddiası ile yola çıktık. İngilizce hazırlık sınıfı bulunan özel Anadolu Lisesi olarak emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Yirmi birinci yüzyılda yaşayan toplumların itici gücünün bilgi olduğunu görüyor, uygarlık yolunda ilerlemenin ve gelişmenin bilgi ile olacağına inanıyoruz. Bireyin akademik çabasının sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle desteklendiğinde bütünlük içinde başarıya dönüşeceğini değerlendiriyor ve eğitim konseptimizi bu anlayış doğrultusunda yapılandırıyoruz. İletişim olgusunun bütün toplumları ve bireyleri etkileyen kritik bir konu haline geldiğinin farkındayız. Bu nedenle birden fazla yabancı dil öğreten bir Anadolu Lisesi olma misyonunu üstlenmiş bulunuyoruz. Temel yabancı dil olarak İNGİLİZCE, seçmeli yabancı dil olarak ALMANCA, İSPANYOLCA ve RUSÇA’ YA yer veriyoruz. Öğrencilerimizin yabancı dil yeterlilik sınavlarına girerek sertifika almalarını önemsiyor; özendirici yöntemler uyguluyoruz. Uluslararası sosyal ve kültürel ilişkilerin öneminin her geçen gün artmakta olduğunun farkındayız. Dünya barışını gerçekleştirecek bilinçli gönüllüleri çoğaltmak için farklı ülkelerin gençleri ile gençlerimizi buluşturan bilimsel ve kültürel organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Almanya, Hollanda, İspanya ve Beyaz Rusya ile somutlaşan projelerimize yeni ülkeler ve yeni projeler eklemek çabası içindeyiz. Kanada ile yapmış olduğumuz “eğitim ve işbirliği” anlaşmasının okulumuza yeni bir dinamizm katacağına inanmaktayız.
Okulumuzdan mezun olacak olan öğrencilerimizin üniversite öğrenimlerini nitelikli üniversitelerde ve yeteneklerine uygun bölümlerde sürdürebilmeleri temel hedefimizdir. Hedeflerimize ulaşmak için zorunlu öğretim programları ile yetinmiyor, yatay ve dikey olarak zenginleştirilmiş öğretim programlarını uygulamaya koyuyoruz. Üniversite hazırlık programını dokuzuncu sınıftan başlatıyoruz. Üniversite hazırlık birimimiz, ölçme /değerlendirme ve rehberlik birimi ile eşgüdüm içinde çalışmakta; öğrencilerimizin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda bir yükseköğrenim programına yerleşmelerini sağlamak için özgün yöntemler geliştirmekte ve uygulamaktadır.
Okul Yetkilisine Sor

Bursluluk

Başarı Bursu
TEOG Bursu
Spor Bursu
Resim - Müzik Ödül Bursu
Devlet Teşviği Var


Fiziki Donanım

Bahçe
Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Sera
Fen ve İnovasyon Laboratuvarı
Kimya Laboratuvarı
Fizik Laboratuvarı
Biyoloji Laboratuvarı
Görsel Sanatlar Atölyesi
Müzik Atölyesi
Botanik Bahçesi
Çok Amaçlı Salon
Yabancı Dil Dersliği
Kütüphane
İbadethane
Kantin


Aktiviteler

Fotoğrafçılık
Basketbol
Voleybol
Satranç
Masaüstü Oyunlar
Origami
Zeka Oyunları
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
Drama
Gitar
Keman
Gezi
Masa Tenisi
Drama
Futbol
Halkoyunları
Sosyal Paylaşım Projeleri


Kulüpler

Fotoğraf Kulübü
Müzik Kulübü
Görsel Sanatlar Kulübü
Fen ve Teknoloji Kulübü
Çevre Sağlığı Kulübü
Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü
Drama Kulübü
Düşünce Kulübü
Beslenme ve Diyetetik Kulübü


Takımlar

Basketbol Takımı
Voleybol Takımı
Futbol Takımı
Masa Tenisi Takımı
Futsal Takımı


 
Balkanlar Koleji Pendik Anadolu Lisesi
Doğu Mah. Tavşantepe Mevkii Çamlık Sokak No:7 Pendik - İstanbul
 
02165111661
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %15 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Balkanlar Koleji Pendik Anadolu Lisesi
Doğu Mah. Tavşantepe Mevkii Çamlık Sokak No:7 Pendik - İstanbul
 
02165111661
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)