Pınar Eğitim Kurumları / Özel Çankaya Pınar İlkokulu Hakkında
Pınar Eğitim Kurumları faaliyetlerine ilk olarak 1997 yılında Balgat’ta başladı. Özel Pınar İlköğretim Okulu Barış MANÇO caddesine 5 numaralı binada 11 derslikle faaliyete başladıktan kısa bir süre sonra eğitim öğretimde kendini ispatladı. Başlangıçta 37 öğrenciye hizmet veren okul kısa bir süre sonra kapasitesini doldurarak kurucuları ve şirket yöneticilerini yeni arayışlara sevk etti. Eğitim Öğretimin geniş ve ferah mekanlarda daha iyi yapılabileceği gerçeğinden hareketle Yenimahalle Belediyesi Macunköy semtinde satın alınan arsada ve yeni bir kampüs için faaliyetlere başlandı. Özel mimari tasarımıyla dikkat çeken projenin temelleri Başbakan Yrd. Abdullah GÜL ve çeşitli yetkililer tarafından 8 Kasım 2003 tarihinde atıldı. 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan yeni bina Urankent’te Eylül 2004’te faaliyete girdi. 5622 m² kapalı alana sahip bina her türlü teknolojik altyapıya uygun olarak tasarlandı.Kapalı Spor Salonu, Konferans Salonu, Laboratuarlar ve bir çok sosyal faaliyetlere uygun mekanları bulunan okulun açılısı 28 Nisan 2004’te M.E.B. Bakanı Hüseyin ÇELİK, İçişleri Bakanı Abdülkadir AKSU ve bir çok yetkilinin katıldığı bir törenle yapıldı.

24 derslikte ve 604 öğrenci kontenjanıyla faaliyetlerini sürdüren Pınar Eğitim Kurumları böylece Özel Damla Anaokulu , Özel Yenimahalle Pınar İlköğretim Okulu , Özel Çağlayan Anadolu Lisesi ve Özel Çağlayan Fen Lisesi olmak üzere dört alanda eğitim öğretimde hizmet verir hale geldi.
Yatırımını insana yapan Pınar A.Ş. Yönetim Kurulu okulun geleceği için Pınar personeli ile sürekli görüş alışverişini sürdürmektedir. ‘Geleceğin temelleri atılıyor’ sloganı ile devam eden eğitim kurumlarımız bugün sevgi ve bilginin paylaşıldığı yer olmaya devam etmekte ve değerli öğrencilerimizin en iyi eğitim öğretimi alabilmeleri için tüm çabalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Çankaya’da Eğitim-Öğretimini sürdürmekte olan Balgat Pınar’ın daha geniş alanlarda eğitim öğretim hizmetini sürdürebilmesi için şirket yönetimi hızlı ve etkili bir çalışmayla, öğrenci ihtiyaçları göz önünde tutularak modern bir bina yaptırmış ve 2008-2009 eğitim öğretim yılına, öğrencilerimiz bu binamızda başlamışlardır.
Okul Yetkilisine Sor
 
Pınar Eğitim Kurumları / Özel Çankaya Pınar İlkokulu
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yeşilay Caddesi No:36 Yenimahalle / Ankara
 
03123324200
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Pınar Eğitim Kurumları / Özel Çankaya Pınar İlkokulu
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yeşilay Caddesi No:36 Yenimahalle / Ankara
 
03123324200
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)