Notre Dame de Sion İlkokulu Hakkında
Okulumuz, 2001 yılında Notre Dame de Sion Lisesi Eğitim Vakfı tarafından eğitim ve öğretime açılmıştır. Neslin Değişen Sesi Okulları 15 sene Şişli Bomonti kampüsünde eğitim verdikten sonra gelişen öğretim kadrosu ve artan öğrenci sayısıyla yeni kampüsü olan Bahçeşehir Boğazköy bölgesinde 10.000 metrekare kapalı alanlı ve tam donanımlı binasına taşınmıştır. Bahçeşehir’deki yeni kampüsünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul eğitim-öğretimi yapılmaktadır. Ayrıca Şişli’de bulunan ve 2009 yılında açılan anaokulu eğitime devam etmektedir.
Okulumuzun kuruluşuna vesile olan eğitim vakfının bağlı olduğu Özel Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ise, 1856 yılında ülkemizde resmen açılan ilk kız lisesi olmuştur. I. Dünya Savaşı sırasında eğitime ara veren kurum, önce mühendislik okulu, daha sonra da, bir hastane olarak kullanılmıştır. 1919 yılında öğretime tekrar başlayan okul, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla Türk Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlanmıştır. Bu yeni yapılanma ile birlikte Türk yönetici ve öğretmenler okul kadrosunda yer almış ve Türk Milli Eğitimi’nin amaç ve ilkeleri doğrultusunda seçkin bir eğitim ve öğretim kurumu olarak çalışmalarını sürdürmüştür.
Atatürk’ün üç manevi kızına eğitim vermekten ayrı bir gurur duyan Notre Dame De Sion Fransız Lisesi, 140 yıl Kız lisesi olarak hizmet verdikten sonra 1996 - 1997 öğretim yılında geleneksel özelliklerini karma eğitimde sürdürmeye karar vererek erkek öğrenci kabul etmeye başlamıştır.
Bu gelişim ile 2016 yılında 160. yılını kutlayan okul, geçmişinden aldığı değerler ve birikim ile çağdaş eğitimi kaynaştırmayı ilke edinmiştir.
Bu köklü geçmişin verdiği zenginlik ve eğitim anlayışı ile kurulan Özel Neslin Değişen Sesi İlkokulu ve Ortaokulu, mezunlarını verdiği tarihten itibaren öğrencilerini Türkiye’nin kaliteli, iyi ve yabancı dille eğitim veren liselerine yerleştirmenin gururunu duymaktadır.
Özel Neslin Değişen Sesi Özel Notre Dame de Sion
Okul Yetkilisine Sor

Fiziki Donanım

Bahçe
Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Teknoloji Tasarım Laboratuvarı
Kimya Laboratuvarı
Biyoloji Laboratuvarı
Görsel Sanatlar Atölyesi
Dans Dersliği
Çok Amaçlı Salon
Yabancı Dil Dersliği
Kantin


Aktiviteler

Basketbol
Voleybol
Satranç
Mental Aritmetik
Zeka Oyunları
Gezi
Görsel Sanatlar
Drama
Futbol
Halkoyunları
Sosyal Paylaşım Projeleri


 
Notre Dame de Sion İlkokulu
Bahçeşehir 2.Kısım Mahallesi 9.Cadde No:12 Başakşehir İstanbul
 
02126073131
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Notre Dame de Sion İlkokulu
Bahçeşehir 2.Kısım Mahallesi 9.Cadde No:12 Başakşehir İstanbul
 
02126073131
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)