Kadıköy Özel Anakent Okulları İlkokulu

Kurum Hakkında

İstanbul Kadıköy, Göztepe semtinde bulunan Özel Anakent Okulları Egitim-Öğretim hayatına 1986 yılında Anadolu Lisesi statüsünde Anakent Koleji olarak başladı. Okulun kurucuları, ikisi de matematikçi ve dershaneci olan Mahmut Gökşen ve Çetin Atila’dır.

Özel Anakent Koleji 1995-1996 akademik yılında Anakent Anaokulu ve İlkokulu’nu da kurarak eğitim-öğretim yelpazesini genişletmiş ve Özel Anakent Okulları kurumu oluşturulmuştur.

Çeyrek asrı aşkın geçmişi ve binlerce mezunu ile olan okulumuz, Atatürk İnkılapları doğrultusunda çağdaş eğitime olan desteğini her zaman sürdürmeyi misyon edinmiştir.

ANAKENT İLKOKULU EĞİTİM SİSTEMİ
EĞİTİM AMACIMIZ:

Özel Anakent İlkokulunda, eğitim ve öğretim sürecinde araştırmayı desteklemek, öğrencinin düşünsel ve fiziksel gelişimini sağlamak ana hedefimizdir.

Derslerimizin işlenişinde temel amaç, “TAM ÖĞRENME” nin sağlanmasıdır.

Özel Anakent İlkokulu, öğrencilerinin bilgiye ulaşma, ondan yararlanma, onu geliştirme yöntemlerini öğrenmelerini ilke edinmiştir.Bu anlamda Özel Anakent İlkokulunda “Yaşayarak Öğrenme” (Total Physical Response) sistemi uygulanmaktadır.

Çocuklarımız ve gençlerimiz, geleceğimizin şekillendiricisi olacaklar, onların eğitimi ve öğretimi ne kadar sağlam olursa geleceğimiz de o kadar güvenli olacaktır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençleri en doğru şekilde yetiştirmek, birinci hedefimizdir.

Bu öğrenme sürecinde öğrencilerimize, öğrendiklerini pekiştirmek amaçlı ev çalışmaları verilir. Bu çalışma sayfaları anlatılan konuların tekrarının yapılarak pekiştirilmesini sağlar. Bu çalışmanın materyalleri çalışma kitaplarından, sene başı alınan kaynak kitaplardan, ya da öğretmenin hazırladığı çalışma kâğıtlarından olabilir. Verilen materyaller bir sonraki gün, ilgili öğretmen tarafından kontrol edilir. Öğretmenin kontrol ettiğini gösteren ve kendisinin belirlediği bir simge konulur. Yanlış yapılan ya da yapılamayan sorular üzerinde durulur.

*Anakent ilkokulunda pazartesi günleri çalışma sayfaları verilmez.

* Çarşamba günleri: İngilizce dersinin,

*Salı ve Perşembe günleri: Sınıf öğretmenlerinin,

*Hafta sonu için Cuma günleri, hem sınıf öğretmenlerinin, hem de İngilizce öğretmenlerin pekiştirme amaçlı çalışma sayfaları verilerek öğrenme süreçleri takip edilir.

Devamını Oku
Fiziki Donanım

Bahçe
Açık Basketbol Sahası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Bilgisayar Laboratuvarı
Fen ve İnovasyon Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Drama Dersliği
Masa Tenisi Salonu
Kütüphane
Açık Voleybol Sahası
Kantin


Aktiviteler

Basketbol
Voleybol
Jimnastik
Satranç
Masaüstü Oyunlar
Mental Aritmetik
Orkestra
Drama
Piyano
Gitar
Keman
Masa Tenisi
İzcilik
Sosyal Paylaşım Projeleri


Kulüpler

Yabancı Dil Kulübü
Spor Kulübü
Sosyal Projeler Kulübü
Yeşilay KulübüVideolar
İletişim Bilgileri

 Telefon: 02165668191

 Faks: 2165668190

 www.anakentkoleji.net

 info@anakentkoleji.net

 Şair Arşi Cad. No:59 Göztepe / KADIKÖY / İSTANBUL

Üye Değil misiniz ?

Sektördeki gelişmelerden haberdar olmak ve size uygun en doğru okulu bulmak için şimdi sistemimize kayıt olun.

Bu bölgedeki diğer okullar

Okulu Ara