Ankara Türk Yurdu Koleji / İlkokul Hakkında
Okulumuz 1995 yılında, kuruculuğunu Nevzat KÖSOĞLU beyin üstlendiği eğitim felsefesi anlayışı ile eğitim öğretime ilk adımlarını atmıştır.

Eğitim kurumumuzun amaçladığı hedef çerçevesinde; ellerine teslim edilmiş genç yürekleri ilahi kudretin kutsal emanetleri olarak gören, yalnızca bin yıllık bir geçmişin değil binlerce yıllık geleceğin sorumluluğuna da talip olan bir kadro ile eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuz, Eğitim Camiasına hizmet noktasında ilk adımlarını 1995 yılında atmakla beraber Eğitim alanındaki çağdaş gelişmeler ışığında yenilenen kurumumuz, 13 Haziran 1996 yılında İlkokulu ve Anadolu Lisesi ile öğretime başlamıştır.

1999-2000 eğitim öğretim yılı Ekim ayında okulumuz Yunus Emre Caddesi 48 Numaralı binaya taşınmış olup halen bu binada iskân etmekte.

Eğitim camiasının gelişimindeki modern koşullar ve gelişmeler ışığında, 2001-2002 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda yabancı dil Ağırlıklı lise öğretimine başlanmıştır.

Modern koşullarda eğitim veren okul binamız yedi katlı olup, alt katında 2 spor salonu, açık kapalı oyun alanları, soyunma giyinme odaları, duş bölümü ve kantin yeri bulunmaktadır. Okulumuzun tamamında 25 derslik, fen fizik, biyoloji -kimya laboratuvarları, interaktif akıllı sınıf ortamları, kütüphane, dil eğitim laboratuvarları, müzik resim odaları, kurucu temsilci odası, okul idareci odaları, rehberlik servisi odası, büro ve muhasebe odası, çok amaçlı salon ve yemekhane mevcuttur.

Özel Okulların günümüz eğitim camiasında ki artma sürecinde Özel Türk Yurdu Okulları, başarı odaklı, hedeflerini artırarak devem etmekte, gelişim düzeyini artırarak eğitime ve öğretime yeni, bilimsel yaklaşımlarla katkılar sağlamaya devam etmektedir.
Okul Yetkilisine Sor
 
Ankara Türk Yurdu Koleji / İlkokul
Yunus Emre Cd. No: 48 İncirli/Keçiören - Ankara
 
03123256101
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Ankara Türk Yurdu Koleji / İlkokul
Yunus Emre Cd. No: 48 İncirli/Keçiören - Ankara
 
03123256101
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)