Özel Güzelyalı Civciv Anaokulu Hakkında
Civciv Anaokulu;
1999-2000 Eğitim döneminde Balçova ilçemizde kurulmuş, 2012-2013 Eğitim döneminde Güzelyalı Konak ilçemizde çocuklarımıza “en iyiyi” vermeyi kendine ilke edinerek faaliyetlerini sürdüren, 30-72 ay Çocuklarımıza Okul Öncesi Eğitim hizmeti veren bir kurumdur.
Anaokulumuzda;
"Çoklu Zeka ve Yaratıcı Drama" teknikleri kullanılarak eğitim verilmektedir. Buna koşul olarak gelişimsel gereksinimleri karşılamayı, gelişim alanlarının birbiri ile olan dinamik etkileşimini desteklemeyi, Çocukların tüm alanlardaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmayı, çeşitlendirmeyi ve zenginleştirmeyi hedeflemektedir.

Esneklik ilkesini temel alan bu proğramda yer alan kazanımlar okul öncesinde benimsenen ortak becerilerin tümünü kapsamaktadır. Problem çözme, iletişim, akıl yürütme, ilişkilendirme, karar verme, sorumluluk alma ve yerine getirme, araştırma, girişimcilik, çevre bilinci, yaratıcılık becerileri gibi. Programda yer alan kazanımlar ve gereksinimler doğrultusunda öğrenmedurumları ve ortamları hazırlanır. Oyun merkezli etkinliklerde, çocuğun aktif katılım ve yaşayarak öğrenme ilkeleri temel alınarak çeşitli yöntemler geliştirilir.

Sınıflarımız yaş gruplarına göre ayrılmış, çocuklarımızın kullanım alanları en ince detayına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Giriş ayakkabı ve mont dolaplarından, sınıf yedek dolaplarına, tiyatro aktivite salonlarından, bahçe donanımına, yemekhaneden, uyku odalarına kadar bağımsız alanlar oluşturulmuştur.
Okullarımız Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup Çocuk Gelişimi ve Eğitimi uzmanının gözetiminde tecrübeli öğretmenlerimizle, eğitim sistemindeki gelişmeler yakından takip edilerek, ailelerle işbirliği içinde çalışılmaktadır. Ayrıca okullarımızda tam zamanlı İngilizce öğretmenimiz bulunmakta, kapsamlı İngilizce eğitimi verilmektedir.
Çocuklarımızın gelişimlerini ailelere aktarmak onlarla fikir alışverişinde bulunmak için veli toplantıları, atölyeler düzenlemekte.
Kurum psikologumuz tarafından ailelere seminerler verilmektedir.
Kişiliğin temelinin atıldığı kritik bir dönem olarak
adlandırılan okulöncesi yıllarda verilen eğitimin,insanın tüm eğitim kademelerini, hatta tüm yaşamını etkilediği inancı ve bilinciyle yetiştirdiğimiz çocuklarımızın gururunu yaşıyoruz.
Önceliğimiz çocuğun mutlu olması sağlıklı yetişmesi ve güvenliğidir.
Okul Yetkilisine Sor
 
Özel Güzelyalı Civciv Anaokulu
Güzelyalı Mahallesi 56 Sokak Numara 56 Güzelyalı / İZMİR
 
02322466120
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Özel Güzelyalı Civciv Anaokulu
Güzelyalı Mahallesi 56 Sokak Numara 56 Güzelyalı / İZMİR
 
02322466120
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)