Özel Avrupa Koleji / Çekmeköy Anaokulu Hakkında
Avrupa Koleji Okulları, Sur Eğitim Tesisleri A.Ş tarafından Alman Milli Eğitim Bakanlığı ve Goethe Enstitüsü desteği ve Avrupa Birliği Dil Komisyonu onaylı müfredat ile, anaokuldan lise son sınıfa kadar Almanca birinci dil olmak üzere ikinci dil olarak İngilizce ağırlıklı eğitim yapan Türkiye’nin tek özel okulu olarak, 1995 yılında kuruluş çalışmaları başka ülkelerin eğitim sistemlerinin araştırılmasıyla başlamış, 1997 yılında Balıklı Vakfı’na ait tarihi binanın da yer aldığı alanda eğitim-öğretime başlamıştır.
Avrupa Koleji Okulları merkez eğitim kampüsü Yedikule Kazlıçeşme’de, şehir surlarına 100 metre, denize 400 metre mesafededir. Kampüste yer alan tarihi binanın arsası, Padişah II. Beyazıt tarafından Balıklı Vakfı’na yetimhane yapılmak üzere bağışlanmış, 1725 yılında başlayan inşaat, Osmanlı Devleti’nin kontrolü ve desteği ile tamamlanmıştır. Binada kimsesiz çocukların barınmasının yanı sıra eğitimleri de sağlanmıştır. Bina ilk kez 1907 yılında restore edilmiş, 1939 yılında boşaltılarak, öğrenciler Büyükada’ya nakledilmiştir. 2. Dünya Savaşı’nda (1940-1950) bina Türk Silahlı Kuvvetleri’ne geçici olarak verilmiş, dâhiliye hastanesi olarak kullanılmıştır.

Her yaş grubu için çok amaçlı ve esnek sınıfların yer aldığı, depreme dayanıklı, güvenli binaları ve geniş, yeşil bahçe alanları ile doğa ve tarih ile iç içe eğitim alan öğrencilerimiz, voleybol, basketbol, futbol, atletizmin yanı sıra beysbol sporlarını da yapma olanağı bulmaktadır.
Okul Yetkilisine Sor

Fiziki Donanım

Oyun Parkı
Bahçe
Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Botanik Bahçesi
Çok Amaçlı Salon
Kantin


Aktiviteler

Jimnastik
Satranç
Masaüstü Oyunlar
Lego
Mental Aritmetik
Zeka Oyunları
Piyano
Drama
Sosyal Paylaşım Projeleri


 
Özel Avrupa Koleji / Çekmeköy Anaokulu
Merkez Mahallesi Çavuşbaşı C. Kuşkonmaz Sok. No: 2/3 Çekmeköy / İSTANBUL
 
02166402808
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Özel Avrupa Koleji / Çekmeköy Anaokulu
Merkez Mahallesi Çavuşbaşı C. Kuşkonmaz Sok. No: 2/3 Çekmeköy / İSTANBUL
 
02166402808
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)