Büyükçekmece Uğur Ortaokulu Hakkında
Uğur Okullarında “ASDF Eğitim Modeli” uygulanır. ASDF Eğitim Modeli, öğrencilerin ve velilerin hayalini kurdukları kalitede bir eğitim ve akademik standartlar sunar. ASDF yaklaşımı, öğrencilerin doğal bir çevrede kültürel ve sosyal paylaşım içinde bulunarak, deneyimleyerek öğrenmelerini sağlar.

Uğur Okullarında uygulanan ASDF Eğitim Sistemi ile,

Rahat, konforlu, güvenli ve öğrencinin gelişimini destekleyen bir çevrede eğitim verilir.
Öğrencinin en iyi liseyi kazanabilmesi için akademik potansiyeli, en üst düzeye çıkarılır.
Özgüvenli, sorumluluk sahibi, çok yönlü küresel vatandaşlar yetiştirilir.
ASDF Nedir, Eğitimde Nasıl Uygulanır?

ASDF, öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimini destekleyen Uğur Okullarına özgü eğitim modelidir.

Akademik: Uğur Okullarında öğretmen kadrosundan yabancı dil eğitimine, kariyer planlamasından sınav başarısına kadar, öğrenciye bilişsel gelişimi de dikkate alarak en iyi eğitim verilir. Öğrenciler TEOG sınavına hazırlanırken ihtiyaç duydukları eğitimi alır.

Sosyal: Uğur Okulları, öğrencilerin sosyal becerilerinin gelişmesini sağlayacak olan kulüp ve atölye çalışmaları, kültürel projeler, sosyal sorumluluk faaliyetleri ve kişisel gelişim odaklı projeleri destekler. Uğurluların akademik başarının yanında, kendini ifade edebilme, sosyal çevreyle dengeli bir iletişim kurma, toplumsal beklentileri karşılama gibi becerilerini geliştirmeleri ve sosyal başarı kazanmaları desteklenir.

Duygusal: Olumlu düşünme, duyguları yönetme, benlik saygısı geliştirme gibi beceriler kazandırılır. Her öğrenciye özgü 3 danışman ile öğrencilerin duygusal ihtiyaçlarını karşılayan bir çevre oluşturulur.

Fiziksel: Okul öncesinden lise dönemine kadar öğrencilerin bireysel gelişim dönemleri takip edilerek fiziksel gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanır. Öğrencilerin kendi yaş grubuna uygun becerilerini sergileyebileceği fiziksel aktiviteler içerisinde yer almasına önem verilir. Öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarıları doğrultusunda etkinlik göstermeleri sağlanır.

Öğrenci Odaklı Eğitim

Her bireyin kendine özgü bir öğrenme stili vardır. Kişiye özgü ASDF eğitim modeli, öğrencilerin öğrenme stillerindeki bireysel farklılıkları dikkate alarak eğitimi planlar.

Uğur Okulları, ASDF yaklaşımı ile öğrencilere hem sınav hem de yaşam başarısı sunar. Uğur Okullarına özgü bu yaklaşım ile her öğrencinin ilgi, yetenek ve becerileri dikkate alınarak öğrenme alışkanlıkları incelenir. Öğrenciye özgü danışmanlarla verimli çalışma yöntemleri belirlenerek gerekli yönlendirmeler yapılır.

Öğrenim Süreci

Akademik ve bireysel gelişim odaklı eğitim modeli, öğrencileri eğitimlerinde başarıya ulaştırır. Uğur Okulları alanında uzman eğitmen kadrosu ile öğrencilerin ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçları karşılayabilmek ve başarılarını artırmak için kişiye özgü eğitim programı tasarlar.

Yaşam Süreci

Uğur Okulları, kişiye mentorluk uygulaması ile kendini gerçekleştirebilen bireylerin yetişmesini sağlar. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak bağımsız düşünmeyi, doğru seçimler yapmayı ve başarıya odaklanmayı öğrenmesini hedefler.

Gelişim Süreci

Uğur Okulları her öğrenciye özel bir eğitim verir, onların sınıf dışında da yeteneklerini keşfetmelerini sağlayarak kişisel gelişimlerini destekler.

İletişim Süreci

Uğur Okulları, öğrencilerin aileleri ve arkadaşlarıyla olan yakın bağlarını korumalarına yardımcı olur. Kişiye özel danışmanlar ile öğrencilerin iletişim gücünün geliştirilmesini sağlar.
Okul Yetkilisine Sor

Fiziki Donanım

Bahçe
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Bilgisayar Laboratuvarı
Teknoloji Tasarım Laboratuvarı
Fen ve İnovasyon Laboratuvarı
Çok Amaçlı Salon
Yabancı Dil Dersliği
Kütüphane
Kantin


Aktiviteler

Basketbol
Voleybol
Jimnastik
Satranç
Masaüstü Oyunlar
Zeka Oyunları
Görsel Sanatlar
Tenis
Sosyal Paylaşım Projeleri


 
Büyükçekmece Uğur Ortaokulu
19 Mayıs mah. Osmangazi cad. No:42 Büyükçekmece/İSTANBUL
 
02126096050
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Büyükçekmece Uğur Ortaokulu
19 Mayıs mah. Osmangazi cad. No:42 Büyükçekmece/İSTANBUL
 
02126096050
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)