Ümraniye Akil Koleji Anaokulu Hakkında
İstanbul,Ümraniye, Şerifali bölgesinde hizmet veren Akil Koleji İlkokulu geleceğin aydınlarını yetiştirmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ: AKİL Okulları olarak araştıran, bilginin kaynağına erişebilen, bilgi ve kabiliyetlerinde farkındalık oluşturabilen, sosyal yönü gelişmiş, toplumla barışık, milli ve manevi değerlere sahip, ahlaklı, geleceğin akil insanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda biz diyoruz ki "akademik eğitim" ve "değerler eğitimi" temelleri üzerine kurulmuş bir eğitim ancak doğru hedefe ulaşabilecektir. Ne diyordu Bizim Yunus; "İlim ilim bilmektir. İlim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır" . Bu bağlamda modern bilme tam hakim, ayrıca kendisini bilen, topluma yararlı bireyler yetiştirmektir amacımız.

AKADEMİK EĞİTİM: AKİL Okulları olarak hedefimiz yüksek beklentileri karşılayabilen, ideallerini gerçekleştirebilen, yasam boyu öğrenmeyi seven bireyler yetiştirebilmektir. Öğrencilerin kişisel yeteneklerini keşfedebilecekleri araştırmaya ve öğrenmeye yönelik eğitim ve öğretim ortamlar sağlamaktır. Ezber öğrenmeden ziyade araştırma ve düşünmeye yönelik müfredat uygulaması ile bağımsız öğrenebilen, araştırabilen, düşünebilen, öğrenmeye meraklı yarının liderlerini yetiştirmek önceliklerimizdir.

YABANCI DİL:
AKİL Okulları olarak Yabancı Dil Eğitiminde hedefimiz öğrencilerimize rahat ve eğlenceli sınıf ortamlarında öğrendikleri yabancı dil bilgilerini uygulayabilme imkânları sağlamaktır. Yüksek standartlara sahip öğretmenlerimizle birlikte modern dil öğretimi sistemi kullanılacaktır. Dünya eğitim Sisteminde yaygın olarak kullanılan The 5 Cs olarak da adlandırılan (Communication, Culture, Connections, Comparisons, Communities) müfredat sistemi uygulanacaktır. Böylelikle öğrencilerimizin öğrendikleri dil ile iletişim kurabilecek ve o dillerin konuşulduğu kültürler hakkında bilgi sahibi olmuş olacaklardır. Öğrencilerimiz AKİL Eğitim Kurumları’nda aldıkları İngilizce dil eğitimini günlük ve akademik hayatlarında basari ile kullanabileceklerdir. İngilizce dışında talep olması durumunda farklı yabancı dil eğitimleri de verilecektir. DEĞERLER EĞİTİMİ: Okul Öncesinden başlamak üzere tüm sınıflar düzeyinde milli ve manevi duyguları yüceltecek alanlarda değerler eğitimi verilecektir. Amacımız ahlaklı, erdemli, liyakat sahibi geleceğin aydınlarını yetiştirmektir. ​
Okul Yetkilisine Sor

Bursluluk

Başarı Bursu
Devlet Teşviği Var


Fiziki Donanım

Oyun Parkı
Bahçe
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Görsel Sanatlar Atölyesi
Dans Dersliği
Botanik Bahçesi
Çok Amaçlı Salon
Yabancı Dil Dersliği
Kütüphane


Aktiviteler

Basketbol
Voleybol
Jimnastik
Yüzme
Satranç
Masaüstü Oyunlar
Zeka Oyunları
Sinema
3D Tasarım
Piyano
Gitar
Keman
Gezi
Masa Tenisi
Drama
Futbol
Halkoyunları
Sosyal Paylaşım Projeleri


 
Ümraniye Akil Koleji Anaokulu
Mehmet Akif Mah. Osmangazi Cad., NO:49 Ümraniye / İSTANBUL
 
02163134310
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Ümraniye Akil Koleji Anaokulu
Mehmet Akif Mah. Osmangazi Cad., NO:49 Ümraniye / İSTANBUL
 
02163134310
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)