Beş Ağaç Montessori Anaokulu / Ataşehir Hakkında
Anaokulumuzun temelleri çocuklarla yaratıcı sanat-drama ve müzik-hareket çalışmalarının, anne çocuk programlarının uygulandığı atölyemizin kurulmasıyla 2010 yılında atılmış oldu. 2010 yılından bu yana çocuklarla ve ailelerle yaptığımız pedogojik çalışmalar 2013 yılında anaokulu binamızın da hayata geçmesiyle hem atölyemizde hem okulumuzda devam etmekte.

Okulumuz 2014 Mart ayında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlandı ve “Beş Ağaç” Anaokulu olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmekte.Beş Ağaç ismi gelişimde beş alan (psikomotor, dil, sosyal-duygusal, bilişsel ve öz bakım), Montessori sınıflarında beş köşe (kozmik, günlük yaşam, duyu, dil-matematik, sanat) ve okulumuz eğitim öğretim çalışmalarının beş ana öğesi olan müzik, hareket, eğitim, oyun ve sanatı ifade etmekte.

Butik bir anaokulu olmak, okulun kurucuları olan bizler için tercih nedeniydi. Çocukların yuva döneminde (7 yaşa kadar) büyük okul binalarında ve kalabalık ortamlarda olmaları pedogojik olarak onları zorlar. Çok uyaranlı (çok renk, çok materyal, çok ses, çok değişkenlik örneğin sürekli değişen branş dersleri-öğretmenler vb) ortamlar çocukların yuva dönemindeki sadelik ihtiyaçlarıyla taban tabana zıttır.

Çocuklar yuva döneminde (0-7 yaş) hayatı olduğu gibi, yavaş yavaş, anlaşılabilir basit uygulamalar üzerinden kavramaya başlarlar. Yükleme bilgiyle bir hammalığa dönen çocukluk, günümüzde büyük tehdit altındadır. Çocuklarda konuşma gecikmelerinin, yaygın gelişimsel bozuklukların, hiperaktivite ve dikkat eksikliğinin, agresyon ve gerginliğin, mutsuzluğun artması tesadüf değil, çocukların oyun oynayamamalarının ve fazla uyarana maruz kalmalarının bir sonucudur.

Butik okullar birey olmanın inşasının geliştiği tamda bu dönemde çocukların görülme ve kendi kendilerine yapabilme ihtiyaçlarının karşılanması olanaklarının sağlanması açıcından daha elverişlidir. Çocukların yuva döneminde bir bilgi bombardımanına tutuldukları, kendi seçimleri ve ilgi ve ihtiyaçları gözetilmeksizin aslında kendi dünyalarından olmayan yetişkinler (anne baba eğitimciler vb) tarafından planlanan programların aslında ne denli işe yaramadığını bugünün çocuklarından ve ortamından açıkça görüyoruz.

İşte Beş Ağaç, bu rahatsızlıktan yol çıkarak, yüreği çocuk sevgisiyle dolu iki öğretmenin çocukların pedogojik ihtiyaçlarının karşılanması üzere geliştirdikleri ve güncelledikleri yaşam alanlarının, çocuklarla birlikte yaratımıdır.

Okul binasında 3 yaş üzeri karma iki gruptan oluşan iki sınıf mevcuttur. Sınıflarda biz kurucu eğitmenler de olmak üzere iki eğitimci olacak şekilde organizasyonlar yapılır.
Okul Yetkilisine Sor
 
Beş Ağaç Montessori Anaokulu / Ataşehir
Ataşehir Atatürk Mah. Girne Caddesi Ölmez Sokak No:12 Ataşehir İSTANBUL
 
05536566834
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %0 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Beş Ağaç Montessori Anaokulu / Ataşehir
Ataşehir Atatürk Mah. Girne Caddesi Ölmez Sokak No:12 Ataşehir İSTANBUL
 
05536566834
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)