Balkanlar Koleji Yakacık Anaokulu Hakkında
Anasınıfımızda 3 yaş grubundan başlayarak 5 yaşa kadar çocukların gelişimi ve yaş seviyesini baz alarak oluşturduğumuz gruplarda tam gün eğitim yapılmaktadır. Çalışan ailelerin çocukları için her gün sabah saat 07.30 ‘da okulumuzda bir sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmen okulda hazır bulunur.
Anasınıfında güne sabah sporu ile başlanır. Sabah sporundan sonra, mutfağımızda hazırlanan nefis ve sağlıklı sabah kahvaltısı yapılır. Kahvaltıdan sonra etkinlik odalarına çıkılır. Hep birlikte kitap merkezinden seçilen hikaye kitapları incelenir.
Aylık ve günlük planlarda belirlenen konular doğrultusunda çember saati (bilgi paylaşımı) yapılır. Türkçe dil etkinliğinde kazanımlara uygun olarak şiir, tekerleme, parmak oyunu, bilmeceler sorulur. Çocuklarla birlikte planlama yapılır. Planlama sırasında her çocuk üç tercih yapar. Tercih ettiği öğrenme merkezlerinde oynarlar. Daha sonra hatırlama zamanı yapılır. Böylece çocuklar, yaptıkları çalışmaları anlatarak günün değerlendirmesini yapmış olurlar.
Saat 12.00-13.00 arasında öğle yemeklerini yerler.
Sanat Etkinliği (Küçük Grup Zamanı): Kazanımlara uygun el becerisini geliştirici çalışmalar yapılır. Gün içinde belirlenen saatlerde branş öğretmenleri eşliğinde (müzik, resim, drama, satranç, bilgisayar, spor, yabancı dil, dans) dersleri yapılır.
Bilişsel Etkinlik: Kavram kitaplarından çalışmalar yapılır. Her ay kazanımlara uygun olarak deney, gezi ve gözlem çalışmaları yapılır.
Günü değerlendirme çalışması olarak ‘’Bu gün neler yaptık?’’ resim çalışması yapılır. Öğrenme merkezlerinde serbest zamanlarını değerlendirmek için oyunlar planlanır. Serbest oyunlar, şarkılı grup oyunları; eğitici oyunlar öğretmen rehberliğinde oynanır.
İkindi kahvaltısı yapılır.
16.00 ‘dan sonra çalışan ailelerin çocukları için 18.00 ‘e kadar etüt çalışmamız vardır.
Okul Yetkilisine Sor

Fiziki Donanım

Oyun Parkı
Bahçe
Yemekhane
Görsel Sanatlar Atölyesi
Dans Dersliği
Çok Amaçlı Salon
Yabancı Dil Dersliği
Kütüphane


Aktiviteler

Satranç
Zeka Oyunları
Gezi
Drama
Halkoyunları
Sosyal Paylaşım Projeleri


 
Balkanlar Koleji Yakacık Anaokulu
Yakacık Cumhuriyet mah. Vatansever cd. No:2 Kartal/İSTANBUL
 
02164520056
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Kaydet
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun ve okul sizi hemen arasın.

İlginizi Çekebilir

Bu okulda %15 kayıt avantajı bulunmaktadır. Avantajlardan yararlanabilmek için okul ile iletişime geçiniz.

Randevu Al

 
Balkanlar Koleji Yakacık Anaokulu
Yakacık Cumhuriyet mah. Vatansever cd. No:2 Kartal/İSTANBUL
 
02164520056
Fiyatı görmek için üye girişi yapın (₺)
Fotoğraf (3/11)